Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Która strona o grze Mafia jest najrzetelniejsza ?
#1
Witam!

Zapraszam wszystkich do dyskusji na temat tego, która (Waszym zdaniem) strona o grze Mafia jest najrzetelniejsza. Wybierać możemy spośród stron polskich, jak i zagranicznych. Liczba stron do wyboru nie jest określona Smile Uzasadnienie wyboru będzie mile widziane, ale nie jest wymagane.


Według mnie, najrzetelniejszą stroną o tej tematyce jest niewątpliwie Mafia Scene, ponieważ z tej strony pochodzą najlepsze mody do gier Mafia, jakie kiedykolwiek widziałem. Można tutaj również uzyskać pomoc od zaawansowanych Użytkowników, którzy naprawdę znają się na rzeczy. Także atmosfera tutaj jest bardzo dobra, co również wpłynęło na moją ocenę tej strony. Możliwe jest także czytanie artykułów o Mafii, pisanych przez jednego z Administratorów, które jeszcze bardziej zbliżają stronę do mafijnej tematyki. Natomiast w dziale Download możemy znaleźć wiele ciekawych modyfikacji, narzędzi oraz innych plików związanych z obydwoma częściami Mafii.

Na uwagę zasługuje też rosyjska strona http://www.mafiapub.com - możemy znaleźć na niej ciekawe skrypty do Mafii oraz inne ciekawe rzeczy - oraz francuska http://barmafia.free.fr - która słynie z dużej ilości modeli samochodów do Mafii 1.

A jeśli chodzi o polskie strony, to jedną z lepszych stron jest witryna twórcy modyfikacji 'Polish Mod' dla Mafii 1, znanego pod pseudonimem Zdzichu. Na swojej stronie w dziale Download udostępnił modele samochodów, które miały być użyte w tej modyfikacji. Niestety, prace nad nią zostały zawieszone, ale na szczęście udało się udostępnić samochody. Link do strony http://www.zdzichu.yoyo.pl

Należałoby jeszcze wspomnieć o stronie http://www.miastomafii.xaa.pl - niestety, została usunięta przez Administratora. Byłem zarejestrowany przez jakiś czas na tej stronie i mogę powiedzieć, że do działu Download zostały wrzucone ciekawe pliki, narzędzia i modyfikacje do obydwóch części Mafii. Niestety, wszystkie te pliki przepadły wraz z usunięciem strony, która padła ofiarą konkurencji i nacisków z jej strony.

Na uwagą zasługuje też czeska strona http://www.scorpions.cz - można tam znaleźć bardzo ciekawe modyfikacje głównie do drugiej części gry Mafia. Do nich można zaliczyć rzadko spotykane pojazdy w grze oraz modyfikacje dodające tryb swobodnej jazdy w Mafii 2 w różnych odmianach.

To wszystko, co miałem do powiedzenia. A jakie są Wasze ulubione strony ?
#2
Mafia Scene ma za sobą pewien... autorytet? Pamiętam ten dzień, kiedy stara MafiaScene oficjalnie padła po dłuuugim stanie agonalnym, inne strony o Mafii dość szybko zwróciły na to uwagę. Niestety, mimo odrodzenia strony dość sporo zasobów zaginęło w mrokach sieci, stąd też Download wygląda jak wygląda.

Co należy powiedzieć to to, że Mafia Scene jest chyba największym centrum poważnych moderów Mafii I i II. Z większych tutaj niezrzeszonych to chyba tylko Safarik, szalony czeski mapper (jak ktoś kiedyś nazwie tak zespół, 10% od zysków).

Kilka większych modów niestety zginęły niemal nieodwracalnie, bo modder ewaporyzował albo trzeba nieźle pogrzebać, żeby odnaleźć moda (vide CoLD mod, który egzystuje chyba wyłącznie na ModDB - swoją drogą możnaby zuploadować, czy Beyond The End, który uchował się na jakimś hoście zewnętrznym).

Co do informacji, to jest trochę trudniej. Ponownie, stara Mafia Scene miała dane które teraz trudno odgrzebać, np. LUA do Mafii 2. Nasza rodzima Mafiatown ma całkiem sporo informacji na forum, ale czy najrzetelniejsza? Trudno stwierdzić.

Do Ciebie osobiście nic nie mam, ale niektórzy Użytkownicy Mafia Town zachowują się jak debile
(i to jest najłagodniejsze określenie) - Cole
#3
scrdest

Mówisz masz, tu jest baza komend LUA do Mafii 2 http://www.mediafire.com/?js6wtmw6f42xfqj


scrdest Wrote:(vide CoLD mod, który egzystuje chyba wyłącznie na ModDB - swoją drogą, możnaby zuploadować, czy Beyond The End, który uchował się na jakimś hoście zewnętrznym).


Tu masz moda Beyond The End, możesz dodać do downloadu http://www.moddb.com/downloads/mafia-beyond-the-end-10

A tego drugiego nie znalazłem, mógłbyś co nieco o nim powiedzieć ?
#4
scrdest Wrote:Co należy powiedzieć to to, że Mafia Scene jest chyba największym centrum poważnych moderów Mafii I i II. Z większych tutaj niezrzeszonych to chyba tylko Safarik, szalony czeski mapper (jak ktoś kiedyś nazwie tak zespół, 10% od zysków).

Jest również jeden szalony czeski modder Michal Sberatel, który też robi w Mafii 1 ciekawe rzeczy (jest twórcą m. in. Theater Moda)

Tu masz jego kanał http://www.youtube.com/user/MichalSberatelJS

scrdest Wrote:Nasza rodzima Mafiatown ma całkiem sporo informacji na forum, ale czy najrzetelniejsza?

O tej stronie nie będę się nawet wypowiadał, bo poleciałyby na niektórych tamtejszych Użytkowników brzydkie słowa. Amen.
#5
Osobiście nic do mafiatown nie mam (jak Cole Tongue ), ale niewiele ciekawego się tam dzieje. No może poza tym, że wszyscy narzekają na brak multiplayer mod Wink

Miałem na myśli to, że nie mam nic do usera scrdest, ale przekonałem się, że Mafia Town to banda złodziei, spamerów i włamywaczy - Cole
#6
Oczywiście, że je usunę - od tego tu jestem. Koniec Off-Topu w tym i w każdym temacie w tym dziale. Jak Wam się nudzi, to idźcie na Waszą stronkę (ups, przepraszam, coś Wam ostatnio nie działa ;D) Poza tym, nie będziecie mnie uczył przestrzegania Regulaminu, skoro sami tego nie potraficie.

Temat na razie zamykam, bo widzę, że niektórzy nie mają co robić i zatruwają życie innym.
#7
Zagrożenie ze strony tych osobników minęło, odblokowuję temat Smile

Wszelkie próby spamowania będą karane 8)
#8
scrdest Wrote:Mafia Scene ma za sobą pewien... autorytet? Pamiętam ten dzień, kiedy stara MafiaScene oficjalnie padła po dłuuugim stanie agonalnym, inne strony o Mafii dość szybko zwróciły na to uwagę. Niestety, mimo odrodzenia strony dość sporo zasobów zaginęło w mrokach sieci, stąd też Download wygląda jak wygląda.

Tak naprawdę mafiascene.com i mafiascene.net oprócz nazwy nie mają ze sobą nic wspólnego. Tworzyli je zupełnie inni ludzie.


scrdest Wrote:tylko Safarik, szalony czeski mapper (jak ktoś kiedyś nazwie tak zespół, 10% od zysków).

O co Ci chodzi z tymi 10-ma procentami ? Tongue


scrdest Wrote:modder ewaporyzował

Ewaporyzował, czyli ? 8)


scrdest Wrote:Co do informacji, to jest trochę trudniej. Ponownie, stara Mafia Scene miała dane które teraz trudno odgrzebać, np. LUA do Mafii 2.

LUA do Mafii 2 Wink
#9
Dostałem cynk od Administratora, że trwają próby odtworzenia starej mafiascene.com Smile


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)